Долна баня

Левски наказа ЦСКА с 3:2

Левски наказа ЦСКА с 3:2 Empty Левски наказа ЦСКА с 3:2

Писане by huligana90 Нед Фев 01, 2009 11:53 am

Левски Сиконко победи ЦСКА с 3:2 (25:22, 27:25, 24:26, 19:25, 15:13) гейма в последния мач от третия кръг на турнира по волейбол за мъже "Атаро Клима", който се провежда в зала "Универсиада". Срещата продължи повече от 130 минути.

"Сините" спечелиха уникалния двубой, игран пред препълнените трибуни на столичното съоражение и под масираното полицейско присъствие. Засилената охрана предотврати спречквания между феновете на двата отбора.

Възпитаниците на Найден Найденов поведоха с 2:0 гейма - 25:22 и 27:25 благодарение най-вече на солидната си блокада и на силния начален удар. "Сините" водеха с 16:10 в третия гейм при второто техническо прекъсване, но съвсем изненадващо настъпи коренен прелом в играта и на двата отбора.

Волейболистите на Левски Сиконко решиха, че са спечелили мача и се отпуснаха, докато "червените" се мобилизираха и с голяма доза воля и шанс успяха да изравнят - 2:2 след 26:24, и 25:19 след силни изяви на звездата си Филип Майо.

Старши треньорът на ЦСКА Александър Попов направи доста сполучлива смята като извади неубедителния Рафаел Паскуал и пусна в игра Георги Вълов. В редиците на "червените" не играха контузените Иван Зарев и Теодор Салпаров.

В четвъртия гейм при 13:8 за ЦСКА първият съдия Илиан Георгиев показа жълт картон на играча на "червените" Бойко Бонев за оспорване на съдийско решение. След което играта временно беше прекъсната, тъй като агитката на ЦСКА започна да хвърля по терена различни предмети.

В тайбрека играта отново бе изцяло под диктовката на Левски Сиконко като се открои най-вече в нападение мощната игра на капитана Методи Ананиев. "Сините" поведоха с 6:3 и 11:8, но "червените" изравниха - 11:11. Силите им обаче стигнаха до тук, волейболистите на Левски Сиконко спечели три поредни точки и на практика решиха мача.

Последната победна точка бе дело на Ананиев - мощна забивка в полето на противника. За най-полезен играч в мача беше определен разпределителят на "сините" Георги Братоев.

Среща от 3-ия кръг на турнира по волейбол за мъже "Атаро Клима", който се провежда в зала "Универсиада":

ЦСКА - Левски Сиконко - 2:3 (22:25, 25:27, 26:24, 25:19, 13:15);

състави:

ЦСКА - Иван Колев, Светлозар Иванов, Филип Майо, Рафаел Паскуал, Бойко Бонев, Николай Найденов, Даниел Пеев-либеро (Стойко Ненчев, Стоян Самунев, Георги Вълов);

Левски Сиконко - Николай Учиков, Валентин Братоев, Красимир Гайдарски, Теодор Богданов, Георги Братоев, Методи Ананиев, Владислав Иванов-либеро (Симеон Александров);

съдии: Илиан Георгиев, Игнат Митев;

Всички срещи от 3-ия кръг на турнира по волейбол за мъже "Атаро Клима", който се провежда в зала "Универсиада" (резултатите са валидни за класирането в Републиканското първенство):

Лукойл Нефтохимик - Монтана - 3:0 (25:22, 25:15, 25:16);
Пирин Балканстрой - Арда (Кърджали) - 3:2 (26:28, 19:25, 25:14, 25:19, 15:8);
Марек Юнион Ивкони - Черно море БАСК - 3:1 (25:15, 25:12, 20:25, 25:17);