Долна баня

Жените биха Германия като за последно!!!

Жените биха Германия като за последно!!! Empty Жените биха Германия като за последно!!!

Писане by huligana90 Нед Фев 01, 2009 11:41 am

Женският ни национален отбор по баскетбол завърши с победа допълнителната си квалификацинна кампания за класиране на Европейско първенство, надделявайки с 67:66 над тима на Германия.

Най-резултатна за "трикольорките" беше натурализираната Ноел Куин с 16 точки, а Гергана Брънзова-Ерденай прибави 15 точки и девет борби.

Успехът бе първи и единствен за възпитаничките на Николай Боруков, които инкасираха две загуби от Украйна и една от днешния съперник Германия.

Мачът започна с активност на българския отбор, която в 4-та минута пролича в резултата - 12:4. За разлика от предишните срещи от квалификациите сега при българките имаше няколко добри стрелби от тройката. След 5-та минута обаче германското нападение се ориентира и в 9-та минута се стигна до изравняване в резултата - 16:16.

След няколко успешни борби под коша и добри прояви на Славчева и Куин първата четвърт завърши с резултат 20:16. Втората част започна успешно за българския отбор въпреки силната германска защита. При гостенките особено се проявиха максимално високите Катя Бафендам и Петра Глезер.

Пролича предимството на германския отбор, който успяваше да реализира всяка отнета топка. След 5-та минута на втората четвърт българския отбор успя да стабилизира нападението си. Най-ефективна беше Брънзова. Освен това германките натрупаха и пет нарушения с всичко последствия и България прескочи от крехко предимство с 1-2 точки към резултат от полувремето - 40:34.

Третата четвърт започна с агресивна защита на германките, но българките ускориха играта си, имаше отлични прояви на Костова и Брънзова и резултатът беше стабилно положителен дори до 9 точки за България за след 5-та минута. Последните минути обаче имаше няколко успешни германски пробива и може би пролича умора при българките. Разликата за България спадна на 2 точки - 56:54.

Последната част започна с явна умора в българския тим, движението на състезателките намаля, имаше ред безплодни атаки от двата отбора докато четири минути преди края германките поведоха с точка и после се стигна до равенство - 60:60. Започнаха 2 минути с оспорвана размяна на точка за точка с много напрежение. Победата за България бе с една точка - 67:66.